+420 724 590 053
0
0 Kč

FAQ

Mezi často kladené otázky patří zejména informace, jak správně zacházet s bižuterií, aby zůstala stále pak pěkná, jako na začátku. K tomuto dotazu bychom rádi odkázali na náš článek Jak zacházet s bižuterií.

Další otázka je, je tato bižuterie vyrobena z drahých kovů?

Nejzákladnějším a nejvíce používaným materiálem pro výrobu kovové bižuterie a kovových polotovarů je slitina mědi a zinku v různých poměrech, nazývaný též obecný kov. Tento surový kov je galvanicky povrchově upravován BEZNIKLOVÝM procesem - používané kovy: zlato, rhodium, rhutenium, platina, stříbro clear, a to v souladu se všemi ekologickými a zdravotními normami. Dodržování evropské směrnice o uvolňování niklu je kontrolováno a certifikováno autorizovanou zkušebnou.

Vyvolává bižuterie nějaké alergie?

Domníváme se, že nikoliv, protože právě obsah niklu může tyto alergické reakce u citlivých jedinců vyvolat, ale jablonecká bižuterie musí striktně dodržovat evropské směrnice o uvolňování niklu.

Používá se na výrobu jablonecké bižuterie plast?

Nikoliv, tím je jablonecká bižuterie specifická, že veškeré kompomenty jsou ze skla. Samozřejmě povrch může být v některých případech upraven, většinou ale je barva skleněné perle celobarevná, tj. na celém průřezu stejná barva.